Wskazówki ogólne

WSKAZÓWKI OGÓLNE

Studio Treningu Personalnego M-fiT

 

1. Odpowiedni strój, obuwie, ręcznik

Wybierając formę aktywności fizycznej, ważny jest strój, w którym będziesz mógł komfortowo ćwiczyć. Ubranie powinno być przewiewne, dopasowane do Ciebie, nie krępujące ruchów. Buty na zmianę z odpowiednią podeszwą, amortyzujące ciężar ciała. Warto zabrać ręcznik – zawsze możesz się wytrzeć, czy użyć go jako zagłówek pod głowę.

Na zajęciach mentalnych tzn. Zdrowy Kręgosłup, Pilates, Mental Body, Reha Fit, bodyART oraz stretching -> ćwiczymy na BOSO.
Na zajęcia Zdrowy Kręgosłup i Reha Fit – zabieramy dodatkowy ręcznik do korekcji wad postawy.

2. Pamiętaj ! Pij napoje wspomagające wysiłek fizyczny

Organizm człowieka w trakcie dnia potrzebuje ok. 30-45 ml wody na kilogram masy ciała, co oznacza zapotrzebowanie organizmu na poziomie około 2-3 litry. W trakcie treningu zapotrzebowanie na płyny wzrasta. W trakcie wysiłku tracimy płyny poprzez zwiększone wydalanie potu oraz w postaci pary wodnej. Oprócz tego, im wyższa temperatura pomieszczenia, w którym ćwiczymy, tym większa utrata płynów. Należy pamiętać o regularnym ich uzupełnianiu!

Jeśli jej zapomnisz, spokojnie zawsze możesz kupić wartościową wodę czy napój izotoniczny w Studio Treningu Personalnego M-fiT.

3. Zadbaj o prawidłową dietę

Racjonalna dieta jest zbilansowana, dostarcza wielu składników odżywczych. Składa się z zazwyczaj z pięciu, regularnych posiłków. Warto przed treningiem zadbać o siłę, dlatego spożyj lekki posiłek na około 1,5 – 2 godziny przed treningiem.

Bezpośrednio po treningu warto uzupełnić stracone węglowodany. A do godziny po jego zakończeniu wypić pysznego i pożywnego shake’a białkowego lub zdrowego batona białkowego.

4. Higiena

Po zakończonym treningu możesz skorzystać z łazienki. Wziąć prysznic. W tym celu, weź ze sobą klapki, ręcznik kąpielowy, przybory kosmetyczne.

5. Analiza składu ciała
Jeśli korzystasz z porad Trenera i dokonujesz pomiaru komponentów ciała, pamiętaj:
– umów się na wizytę – przed zajęciami grupowymi może być zbyt mało czasu;
– ważymy się na boso;
– ważymy się przed treningiem;
* osoby z rozrusznikiem serca, wszczepionymi metalowymi elementami oraz w ciąży nie powinny korzystać z wagi z bioimpendancją komórkową – analizy dokonuje trener, dietetyk bądź recepcjonista.

6. Pomyśl o TRENINGU PERSONALNYM
Nasz trener – Marta Jusiak-Tomaszewska – trener personalny, Medical Trainer, Therapy

kom. 784 601 009

Trening personalny pozwala tworzyć indywidualne, „szyte na miarę” rozwiązania. Dzięki niemu można wyznaczyć najskuteczniejszą DROGĘ osiągnięcia pożądanych EFEKTÓW TRENINGOWYCH, a w tym przede wszystkim:

– MODELOWANIE SYLWETKI;
– POPRAWĘ KONDYCJI;
– PROFILAKTYKĘ ZDROWOTNĄ
– POPRAWĘ WYNIKÓW SPORTOWYCH.

Dodatkowo, idealnie dopasowany plan treningowy pozwala czerpać dużo radości i zabawy z podejmowanej aktywności fizycznej, uczy świadomości ciała oraz dodaje energii życiowej i redukuje efekty codziennego stresu.

7. Zapisz się na ZAJĘCIA GRUPOWE

Ilość miejsc na zajęciach grupowych jest ograniczona. Obowiązują ZAPISY. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w dogodnych godzinach oraz w soboty. Zajęcia trwają 55 minut. Każdy z treningów grupowych ma swój określony cel.

  1. Twój Cel -> WZMACNIANIE GŁĘBOKICH MIĘŚNI, RELAKSACJA,ROZCIĄGANIE:Zdrowy Kręgosłup, Pilates, Joga
  2. Twój Cel -> JEDNOCZESNE WZMACNIANIE UKŁADU KRĄŻENIA I MIĘŚNI: PUMP, CrossfiT, Brzuch+Uda + Pośladki, Ręce+Brzuch+Uda + Pośladki

8. Skorzystaj z otwartej strefy siłowej – Open GYM

Wiesz jak, co chcesz ćwiczyć. Masz Swój plan treningowy. Lubisz działać samotnie. A może każdego dnia pasuje Ci trening o innej porze. Ta oferta jest dla Ciebie. Ćwicz ile i kiedy chcesz. Korzystaj ze sprzętu, ciesz się chwilą. Włącz swoją ulubioną muzyczkę i realizuj swoje cele treningowe.

9. Zrelaksuj się na MASAŻU

Jeśli masz dużo stresu, czujesz napięcie mięśni karku i szyi, odczuwasz ciągłe zmęczenie, bóle głowy, jesteś podrażniony ? Potrzebujesz masażu. Zapisz się na MASAŻ RELAKSACYJNY i daj Sobie Samemu – troszkę odpocząć.
Jeśli masz problem z kręgosłupem, bolą Cię plecy, masz przepuklinę, zwyrodnienia, napięte mięśnie – wybierz MASAŻ KLASYCZNY lub SPORTOWY.
Z kolei jeśli Twoim celem jest fantastyczne, jędrne ciało. Masz kilka kilogramów za dużo, przeszkadza Ci troszkę tłuszczyku – Twój wybór jest prosty -> MASAŻ MODELUJĄCY, ANTYCELLUITOWY lub BAŃKĄ CHIŃSKĄ.

Na masaż przychodzimy w dzień wolny od treningu. Jeśli jest potrzeba przed zabiegiem możemy skorzystać z prysznica. Masażysta dokładnie określi czego możesz się spodziewać, Na początku poprosi o założenie bielizny jednorazowej, którą od niego otrzymasz, ułożenie się na łóżku do masażu i okrycie kocem lub ręcznikiem. Pozostawi Cię na chwilkę samego, abyś mógł się przygotować.

Olejki i środki do masażu stosowane w Studio M-fiT są renomowanych, wiodących firm, nie brudzą odzieży. Jeśli chcesz się wykąpać po zabiegu, zgłoś to masażyście, otrzymasz – jednorazowe klapki i szlafrok.
Czas masażu uzależniony jest od dokonanego wyboru – zazwyczaj jest to około 60 minut.

Choć zdarzają się masaże 20 minutowe lub nawet 2 godzinne. Wszystko zależy od Twoich celów i potrzeb.

10. Skorzystaj z PORADY DIETETYKA
Nasz dietetyk – Anna Grześkowiak – kom. 663 096 439
Jeśli próbowałeś już miliona diet, bezskutecznie się odchudzasz, powraca jak bumerang efekt

jo-jo…

Jeśli jesteś osobą po zabiegach operacyjnych, masz problemy ze stawami, bóle pleców, cierpisz na jakąś chorobę…
Jeśli jesteś sportowcem – amatorem, zawodowcem, lubisz się ruszać, bierzesz udział w triathlonach, maratonach – Twój organizm potrzebuje jeszcze więcej wartościowych składników odżywczych, aby osiągać coraz wyższy poziom wytrenowania, lepsze rezultaty, pobijać rekordy życiowe.
Tym wszystkim celom pomoże PRAWIDŁOWA, DOBRZE ZBILANSOWANA DIETA.

Jedynie fachowiec, osoba z pasją może wpłynąć na zmianę Twojego stylu życia, wskazać drogę jak jeść, by być zdrowym, jak się odżywiać, by mieć więcej siły przed zawodami, czego unikać lub jak połączyć dodatkami, aby po posiłku czuć się lekko, co zrobić, gdy przez hormon tarczycy waga stoi w miejscu.

Pamiętaj o badaniach lekarskich zanim umówisz się na konsultację: – morfologia, TSH, lipidogram, glukoza, żelazo.

M-fiT – Trener personalny, dieta, masaż